10. Pomorskie Dni Chopinowskie w dniach 21 oraz 22 października 2016 w Waplewie Wielkim

W piątek 21 października w dworku Sierakowskich w Waplewie Wielkim odbył się recital fortepianowy w wykonaniu Macieja Gańskiego oraz koncert kameralny w wykonaniu zespołu „Trio Sopot”. W programie recitalu były utwory Fryderyka Chopina, Richarda Wagnera i Ferenca Liszta. „Trio Sopot” w składzie: Małgorzata Skorupa (skrzypce), Anna Sawicka (wiolonczela) oraz Elżbieta Rosińska (akordeon) zaprezentowało utwory Georga Friedricha Händla, Fryderyka Chopina, Mátyása Seibera, Krzysztofa Naklickiego, Krzysztofa Olczaka, Łukasza Wosia, Jerzego Mądrawskiego i Matti Murto. Zapowiedz przedstawili Pani Olga Walentynowicz oraz Pan Maciej Kraiński.

W sobotę 22 października w dworku Sierakowskich w Waplewie Wielkim odbył się koncert jazzowy w wykonaniu berlińskiego zespołu Duo Elégance w składzie: David Friedman (wibrafon) i Peter Weniger (saksofon). Zapowiedz przedstawił Pan Maciej Kraiński.

Fot. Daniel Jankowski

pomorskiednichopinowskie-pazdziernik2016-strona1 pomorskiednichopinowskie-pazdziernik2016-strona2

Relacja fotograficzna w wydarzenia:

http://www.starytarg.com/foto809.html

http://www.starytarg.com/foto810.html

Oraz relacja filmowa:

 Recital fortepianowy w wykonaniu Macieja Gańskiego (fragmenty).

Koncert kameralny w wykonaniu zespołu „Trio Sopot” (fragmenty)

 

Koncert w wykonaniu berlińskiego zespołu Duo Elégance (fragmenty).

 

Comments are closed.