Wizyta gości z Nowego Targu na Podhalu w Nowym Targu w Gminie Stary Targ. Podpisanie porozumienia o współpracy z miastem Nowy Targ

W dniu 26 maja 2017 roku podczas uroczystej sesji zostało podpisane porozumienie o nawiązaniu współpracy pomiędzy Gminą Stary Targ, a Miastem Nowy Targ. Pierwsze kontakty między gminami zostały nawiązane w czerwcu ubiegłego roku. To wtedy strony określiły wstępne zasady współpracy, obejmującej takie dziedziny, jak: kultura i oświata, ochrona zdrowia, opieka społeczna (szczególnie nad osobami starszymi), turystyka, sport i rekreacja, ochrona zabytków, czy administracja lokalna.
Przed uroczystą sesją goście zapoznali się z charakterystyką naszej gminy. Poznali najciekawsze miejsca w gminie Stary Targ. Zaprezentowana była Szkoła Podstawowa im. Feliksa Łoyko w miejscowości Szropy. Nowoczesne technologie uzdatniania wody z siedzibą w Nowym Targu. Goście odwiedzili również Ochotniczą Straż Pożarną wraz z świetlicą wiejska w Bukowie, byli również w Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim.
Współpraca ma na celu rozwój przyjaźni i partnerskiej współpracy pomiędzy społeczeństwami obu gmin, co będzie służyło wzbogaceniu ich życia społecznego i kulturalnego, a także lepszemu poznaniu się obu społeczeństw, wymiany poglądów i informacji, szczególnie jeśli chodzi przedstawicieli młodej generacji.
Przewiduje się wspólną organizację cyklicznych imprez, czy wydarzeń służących szerokiej prezentacji życia kulturalnego i gospodarczego obu gmin, jak również wspieranie kontaktów handlowych i gospodarczych pomiędzy firmami, organizacjami i instytucjami działającymi na ich terenie.
Nowy Targ jest miastem w województwie małopolskim, siedzibą powiatu nowotarskiego oraz gminy wiejskiej Nowy Targ. Nowy Targ jest głównym ośrodkiem handlowym, komunikacyjnym i przemysłowym Podhala. Nowy Targ, potocznie zwany przez górali Miastem jest historyczną stolicą Podhala. W okresie lokacyjnym miasto nosiło nazwę niem. Neumarkt, zaś w okresie zaboru austriackiego było nazywane przez miejscowych Żydów jid. Neimarkt.
Liczący ponad 30 tys. mieszkańców Nowy Targ jest największym miastem Podhala,
Miasto Nowy Targ posiada budżet ponad 120 mln zł. Więcej informacji na stronie   www.nowytarg.pl
Opis wydarzenia został przesłany przez pracowników urzędu gminy w Starym Targu.

Zdjęcia w formie tradycyjnej:

http://www.starytarg.com/foto852.html

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Pana Piotra Makare:

Comments are closed.