XIV Dożynki Gminne Gminy Stary Targ relacja z dnia 9 września 2018 roku.

W niedzielę, 9 września 2018 r. odbyły się XIV Dożynki Gminne Gminy Stary Targ. Rozpoczęły się one Mszą Świętą Dziękczynną. Następnie korowód dożynkowy przemieścił się na stadion, gdzie po występie zespołu „Mikołajczanki” nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek, wręczenie chleba dożynkowego oraz inne obrzędy dożynkowe. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy (wygrało sołectwo Tropy Sztumskie przed sołectwem Stary Targ). Potem wystąpiła orkiestra dęta z Lubawy i zespół „Cyganeczki”. Kolejnym punktem programu był show z dynamicznymi włoskimi przebojami w wykonaniu Andrea Lattari, po czym wystąpił Mirosław Szołtysek z programem Szooooł tyskie szlagiery 2018. Na koniec zagrał zespół disco-polo FOX. Dożynki zakończyły się o godzinie 2400.

Zdjęcia w formie tradycyjnej:

http://www.starytarg.com/foto947.html

oraz filmowej:

Comments are closed.