Marsz z okazji 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI – zdjęcia pamiątkowe z dnia 16 października 2018 roku.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w dniu 16 października 2018 r. odbył się marsz na trasie Stary Targ – Tulice. Uczestnicy marszu wyruszyli o godzinie 13:30 z boiska Zespołu Szkół w Starym Targu. Uczestnicy wzięli ze sobą symbole narodowe. Po przybyciu do Tulic wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne, Pan Adam Langowski przedstawił rys historyczny dotyczący historii Polski oraz odzyskania niepodległości przez nasz kraj po pierwszej wojnie światowej w roku 1918. Dla wszystkich uczestników marszu zapewniono ciepły posiłek (kiełbaski z grilla). W marszu udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Starym Targu, Szropach oraz Waplewie Wielkim. Pamiątkowe zdjęcia wykonał Pan Witold Szymanek. Jako podkładu muzycznego użyto Hymnu Polski.

Zdjęcia w formie tradycyjnej:

http://www.starytarg.com/foto958.html

Comments are closed.