Sto drzewek na sto lat Niepodległości – artykuł z Dziennika Bałtyckiego z dnia 9 listopada 2018 roku.

Nowo powołane Stowarzyszenie Turystyczno-Wędkarskie „Żwirki” w Waplewie Wielkim podjęło piękną inicjatywę.W 3 dekadzie października znaczna część członków tego stowarzyszenia oraz kilka osób niezrzeszonych, posadziło w pobliżu jeziora 100 drzewek ozdobnych głogu czerwonego o nazwie Paul’s Scarlet. Praca została wykonana dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które jak wiemy przypada 11 listopada br. Zakupu drzewek dokonał Urząd Gminyw Starym Targu, który chętnie poparł to przedsięwzięcie. Podlewanie drzew po sadzeniu, zabezpieczyła waplewska firma wodociągowa pana Zbigniewa Kaszubowskiego. Posadzony szpaler drzew tego gatunku już zdobi teren a w przyszłości każdej wiosny drzewa pięknie zakwitną.

Wpis na pamiątkowej stronie internetowej Starego Targu:

http://www.starytarg.com/foto962.html

Comments are closed.