XV Dożynki Gminne w Starym Targu z dnia 1 września 2019 roku.

W niedzielę, 1.09.2019 r. odbyły się XV Dożynki Gminne Gminy Stary Targ. Rozpoczęły się one Mszą Świętą Dziękczynną. Następnie korowód dożynkowy przemieścił się na stadion, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek, wręczenie chleba dożynkowego oraz inne obrzędy dożynkowe. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy (wygrało sołectwo Bukowo przed sołectwem Stary Targ). Potem wystąpiła orkiestra dęta z Lubawy i „Tyrolska Kapela Stefana”. Kolejnym punktem programu był show z przebojami Elvisa Presleya „Elvis na bis” w wykonaniu Mirka Deredasa, po czym wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół SHINE Na koniec zagrał zespół instrumentalno-wokalny. Dożynki zakończyły się o godzinie 2400.

Zdjęcia w formie tradycyjnej znajdują się pod linkiem:

http://www.starytarg.com/foto1012.html

Comments are closed.